Pokaz broni – podróż przez historię militariów

Pokaz broni – podróż przez historię militariów

Wdniu 26.04.2023 w naszej szkole odbył się niezwykły pokaz broni, przygotowany przez kolekcjonera i pasjonata historii militariów Pana Krzysztofa Ligenzy.  Pan Krzysztof rozpoczął swoją prezentację od opowieści o historii broni o tym, jak zmieniała się na przestrzeni wieków. Kolekcjoner szczegółowo opisał budowę poszczególnych rodzajów broni i omówił, jakie były ich zastosowania na polu walki. Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się, że poszczególne elementy broni, takie jak np. bagnet, miały swoje funkcje i nie służyły tylko jako ozdoba. Uczniowie dowiedzieli się również, jak ważne było w przeszłości posiadanie odpowiedniego wyposażenia i jak miało to wpływ na wynik bitwy. Dzięki temu wydarzeniu uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat naszej historii i kultury. Panu Krzysztofowi serdecznie dziękujemy.