VIII Bieg po Zdrowie „W kolorze”

VIII Bieg po Zdrowie  „W kolorze”

22 kwietnia br. na plantach kozielskich oraz w parku miejskim odbył się VIII Bieg po Zdrowie, którego organizatorem był Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich, natomiast współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu; Honorowy Patronat nad imprezą objęła Pani Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle. Edycja ta była wyjątkowa, ponieważ partnerem tego wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu, który w ramach imprezy realizował zadania z „Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na lata 2022-2025” – dzięki temu każdy uczestnik biegu w kategorii dla dzieci otrzymywał pamiątkowy, spersonalizowany medal, dokładnie taki sam jak uczestnicy biegu głównego na dystansie 5 km, a dodatkowo mógł wziąć udział w festiwalu kolorów.

Tradycyjnie – przygotowania do Biegu trwały od rana: szykowano biuro zawodów, trasę biegu oraz poczęstunek dla uczestników – pyszne drożdżówki pieczone przez nauczycieli i uczniów klas gastronomicznych Szkoły. Pierwsi zawodnicy – przedszkolaki pod opieką rodziców – pojawili się tuż przed dziewiątą, natomiast ostatnia rejestracja uczestnika dorosłego miała miejsce na kwadrans przed rozpoczęciem biegu. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym, wśród biegaczy była Prezydent Miasta pani Sabina Nowosielska. Po zaciętej rywalizacji  pierwszy na metę wbiegł Adrian Lampa z Częstochowy, natomiast wśród kobiet najszybsza była Kelli Smith – mieszkanka Kędzierzyna-Koźla. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez Starostwo Powiatowe, a dodatkowo najlepsi – zarówno w kategorii OPEN, jak i w poszczególnych kategoriach wiekowych – puchary,  których fundatorem była Prezydent Miasta.

Dobre humory zawodników, świetnie przygotowana trasa, piękna pogoda, symboliczne nagrody dla zwycięzców oraz pachnące, pyszne bułeczki to wystarczające powody, by uznać VIII Bieg po Zdrowie za udaną  imprezę😊.