Pożegnanie maturzystów

Pożegnanie  maturzystów

A więc – to już koniec, można by powiedzieć… 26 kwietnia pożegnaliśmy w Zespole Szkół nr 1 absolwentów klas piątych. To z nimi przez ostatnie kilka lat tworzyliśmy wspólnie szkolną społeczność.

W tym wyjątkowym dniu abiturientów żegnała Pani Dyrektor Ewelina Kowaś, Grono Pedagogiczne oraz przedstawiciele młodszych klas. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: pan Józef Gisman, wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, dziekan Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej, prof. Andrzej Marynowicz, oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pani Agata Morkis. Na akademię przybyli także rodzice przyszłych maturzystów, którym wręczono listy gratulacyjne i podziękowania za działalność na rzecz szkoły.

Gala pełna była wzruszeń i emocji. Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy za osiągnięcia w nauce, sporcie oraz za działania na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Szczególnym momentem było oficjalne wręczenie świadectw przez panią Dyrektor na scenie wszystkim abiturientom. Nie zabrakło też wspomnień – o te zadbali uczniowie klas czwartych, którzy przygotowali krótki program artystyczny, a w nim film o starszych kolegach, podsumowujący ich pięć lat nauki w Budowlance.

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna” – te słowa stały się mottem uroczystości. A zatem, Drodzy Maturzyści, to jeszcze nie koniec: przed Wami kolejne cele, kolejne marzenia do spełnienia… Niech zawsze prowadzą Was one dalej i wyżej – bo im wyżej, tym widoki są piękniejsze!