Youth Meeting Central Bohemia

Youth Meeting Central Bohemia

W dniach 21-26.04.2024 Zespół szkół nr 1 brał udział w międzynarodowym projekcie ” Odpowiedzialność społeczna i smaki Europy”. Byliśmy w Podebradach w Czechach z 8 wspaniałymi uczniami z klas gastronomicznych: Paweł Kruczek Bartosz Sztucki Natalia Wołowska Julia Pszczelorz Karol Lerch Oliwia Bochenek Marcin Bustrycki i Franciszek Makowiak pod opieką pani Joanny Walichowskiej i pani Dagmary Prudel Kucypera. Było to międzynarodowe spotkanie młodzieży z 4 krajów Polski, Niemiec, Francji i Czech. Uczniowie gotowali w międzynarodowych grupach, przygotowali bankiet dla delegacji z regionów Porozumienia Cztreostronnego. Młodzi adepci sztuki kulinarnej zachwycili samodzielnie przygotowanymi potrawami, typowymi dla swoich krajów, imponując wszystkim swoimi umiejętnościami. W trakcie trwania projektu młodzież miała cały czas kontakt z językiem angielskim, co było dla nich nieocenioną lekcją języka obcego. Uczniowie zwiedzili Podebrady, Kutną Horę, Pragę, mieli warsztaty z pieczenia pizzy, warsztaty w Muzeum Sztuki Współczesnej i zwiedzali Muzeum Srebra i kopalnię srebra w Kutnej Horze. Wyjazd do Czech był niesamowitą przygodą.