Szkolenie trychologiczne w RZPWE w Opolu

17 marca 2023r grupa fryzjerów z klasy 4trf miała przyjemność uczestniczyć w szkoleniu trychologicznym, organizowanym w laboratorium branżowym RZPWE w Opolu w ramach projektu „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla rynku pracy 2”.

Młodzież została zapoznana ze schorzeniami skóry głowy i włosów, z metodami diagnostycznymi oraz z zabiegami pielęgnacyjnymi, eliminującymi problemy. Szkolenie obejmowało również praktyczne wykorzystanie technik diagnostycznych i pracę z aparatami stosowanymi w trychologii: trychoskopem, lampą Wooda, pelotą z prądami Darsonvala, czy sauną ozonową.

Zajęcia były prowadzone przez panią trycholog, mgr Agnieszkę Zamojską, której dziękujemy za miłą atmosferę i ogrom przekazanej wiedzy.