Tym razem Baczyński

Tym razem Baczyński

7 października br. w Zespole Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski. Tym razem młodzi adepci sztuki zmierzyli się z poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na wybór poety, którego utwory recytowała młodzież, miał fakt, iż bieżący rok został ogłoszony rokiem najbardziej znanego przedstawiciela pokolenia Kolumbów. Tradycyjnie konkurs rozgrywał się w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

Wśród młodszych uczestników zwyciężyła uczennica PSP 11 w Kędzierzynie-Koźlu Lena Kalińska, natomiast w starszej kategorii najlepszą okazała się Wiktoria Obielak z Zespołu Szkół nr 1. Uczniowie, którzy zajęli miejsce na podium, otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, wśród których były powerbanki, głośniki GBL czy blendery sportowe. Do miłej atmosfery konkursu przyczynił się również słodki poczęstunek, o który zadbali uczniowie klasy 1Te oraz gastronomia ZS1.