VI Bieg po Zdrowie za nami

VI Bieg po Zdrowie za nami

9 października br. odbył się na plantach oraz w parku kozielskim VI Bieg po Zdrowie, którego organizatorem był Zespół Szkół nr 1, czyli tzw. Budowlanka, oraz Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

Przygotowania do Biegu trwały od rana – uczniowie i nauczyciele z ZS1 oraz przedstawiciele Ochotniczego Hufca Pracy przygotowywali biuro zawodów, trasę biegu oraz poczęstunek dla uczestników. Pierwsi zawodnicy pojawili się jeszcze przed dziesiątą, natomiast ostatnia rejestracja uczestnika miała miejsce na kwadrans przed dwunastą. Wśród biegaczy był również Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego pan Paweł Masełko. Po zaciętej rywalizacji  pierwszy na metę wbiegł pan Dawid Furman z Błażejowic, natomiast wśród kobiet najszybsza była pani Irena Czuta-Pakosz reprezentująca Zespół Szkół nr 1. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, a dodatkowo najlepsi symboliczne nagrody, których fundatorem było Starostwo Powiatowe. Po intensywnym wysiłku zawodnicy otrzymali świeżutką cynamonkę upieczoną tuż przed zawodami w pracowni gastronomicznej ZS1.

Słoneczna pogoda oraz uśmiechy na twarzach zawodników po zjedzeniu pysznych bułeczek są podstawą, by uznać VI Bieg po Zdrowie za imprezę udaną😊