Wycieczka klas logistycznych na lotnisko

Wycieczka klas logistycznych na lotnisko

W dniach 21 i 23.09.2021 uczniowie klas trzecich i czwartej technikum logistycznego odwiedzili Centrum Edukacji Lotniczej, działające w ramach usług portu lotniczego w Krakowie – Balicach.

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport to unikatowy ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację. Misja CEL realizowana jest poprzez organizację zajęć specjalistycznych, szkoleń, warsztatów, kursów e-learningowych i udostępnieniu dedykowanej dla tego obiektu infrastruktury terminalowej. Zobaczyć można teatrzyki o tematyce lotniczej, wyposażenie multimedialne uwzględniające najnowsze rozwiązania technologiczne.

Uczestniczyliśmy w dwóch projektach : „Ścieżka pasażera i taras widokowy” oraz gra terenowa „Cel”. Umożliwiły one uczniom zapoznanie się z elementami infrastruktury terminalowej, przybliżyły tajemnice podróżowania od prześwietlania bagażu po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo – przylotowa pasażera. Po zajęciach z instruktorem na tarasie widokowym uczniowie poznawali lotnisko poprzez odkrywanie i rozwiązywanie kolejnych zagadek w części ogólnodostępnej lotniska. Podzieleni w grupy działali samodzielnie przy pomocy aplikacji telefonicznej CEL KRK.