Wyróżnienie dla Anny Janik w XXVIII Regionalnym Konkursie Literackim „Ze Śląskiem na ty”

Wyróżnienie dla Anny Janik w XXVIII Regionalnym Konkursie Literackim „Ze Śląskiem na ty”

Uczennica klasy 2tl – Anna Janik wzięła udział w konkursie literackim, którego celem było kształtowanie i popularyzowanie wiedzy o historii i kulturze Górnego Śląska a także gromadzenie zapisów na ten temat. Zadaniem uczestników było napisanie pracy dotyczącej historii rodzinnych, legend lub podań.

Ania opowiedziała prawdziwą historię z życia swoich dziadków, którą zatytułowała  „Fuks i Moric”.  Jej praca otrzymała wyróżnienie.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Inicjatyw Kulturalnych w Gminie Łubniany ANIMATOR. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego p. Andrzeja Buły.

Serdecznie gratulujemy Ani i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Plonka
opiekun