X Powiatowy Konkurs Ortograficzny

X Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Wczoraj w naszej szkole odbył się X Powiatowy Konkurs Ortograficzny. W tym roku z oczywistych względów miał on formę online. Nie przeszkodziło to jednak uczniom szkół podstawowych i średnich z naszego powiatu, by licznie wzięli w nim udział. Gościem, jak co roku, była pani dr Małgorzata Iżykowska z Archiwum Państwowego w Opolu, która ei tym razem przygotowała dla uczestników bardzo ciekawy wykład w formie prezentacji poświęcony kulturze słowa.

Wśród młodszych uczniów pierwsze miejsce zdobyła Agnieszka Pankala ze Szkoły Podstawowej w Większycach, natomiast w kategorii szkół średnich zwyciężyła Agnieszka Falba z I LO w Kędzierzynie-Koźlu.

Nagrody, które otrzymali uczniowie – głośniki, słuchawki, blendery – zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

Uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!