Zajęcia laboratoryjne w ramach projektu RZPWE

Zajęcia laboratoryjne w ramach projektu RZPWE

22 marca grupa uczniów klasy 4 Tz brała udział w zajęciach warsztatowych organizowanych przez RZPWE  w Opolu w ramach projektu „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla rynku pracy 2”.

Zajęcia poprzedzone były wykładem o roli poszczególnych czynników wpływających na nasze zdrowie a następnie uczniowie przystąpili do części laboratoryjnej wykonując ćwiczenia praktyczne takie jak oznaczanie zawartości glutenu w mące, wykrywanie skrobi w produktach spożywczych, oznaczanie tłuszczu w orzeszkach ziemnych, badanie kwasowości w produktach spożywczych czy oznaczanie zawartości soli w wodzie za pomocą konduktometru. Młodzież miała okazję zapoznać się ze sprzętem laboratoryjnym oraz analizować wyniki pod okiem pani  Małgorzaty Czekajło, która na co dzień pracuje w laboratorium.