E-wykład dla ekonomistów „Co chcielibyście wiedzieć o finansach, a boicie się zapytać?”

E-wykład dla ekonomistów „Co chcielibyście wiedzieć o finansach, a boicie się zapytać?”

We współczesnych czasach mamy do czynienia z zalewem informacji dotyczących tego, jak dbać o swoje finanse. Nie wszystkie z nich są wiarygodne, jak rozpoznać te wartościowe? Próbą odpowiedzi na wiele pytań związanych ze sposobami zabezpieczenia i pomnożenia środków finansowych zajęli się twórcy projektu „Moje finanse”, wychodząc z założenia, że proekonomicznych zachowań powinniśmy uczyć się już w młodym wieku.

16.02.2022 r. i 17.02.2022 r. uczniowie klas 1-3  technikum ekonomicznego wzięli udział w e-wykładzie w ramach programu „Moje finanse” przeprowadzonego przez współpracowników Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Specjaliści związani zawodowo z doradztwem finansowym w trakcie spotkania odpowiadali na nieoczywiste pytania np.: Dlaczego kobiety noszą wysokie obcasy? Każda z nich, zakładając to niezbyt wygodne obuwie, chce się wyróżnić spośród innych, pragnie podnieść swą konkurencyjność. Tak też jest w świecie biznesu. Bycie konkurencyjnym np. ze względu na swe wyjątkowe działania min.: pakiety na usługi medyczne dla pracowników, abonamenty w klubach fitness, wyróżniają firmę spośród innych, czynią ją bardziej konkurencyjną, tak jak noszenie wysokich obcasów przez kobiety. Według prowadzących wykład nasze codzienne zachowania często można odnieść do świata ekonomii.

Inne pytania zadawane przez młodych ludzi dotyczyły problemów z zakładaniem swojej pierwszej firmy, w jaki sposób najlepiej inwestować, jak zabezpieczyć się na emeryturę. Prowadzący spotkanie na te zagadnienia odpowiadali w sposób przystępny i ciekawy, co z pewnością zachęci wielu uczniów do tego, by w przyszłości mądrze lokować swe oszczędności i bezpiecznie inwestować środki finansowe.