Ekonomiści poznają tajniki cyberbezpieczeństwa

Ekonomiści poznają tajniki cyberbezpieczeństwa

Codziennie każdy z nas korzysta z Internetu na  wielu urządzeniach elektronicznych. Smartfony, konsole, laptopy, komputery, podłączone do sieci internetowej są często naszym oknem na świat, dostarczają rozrywki, wiedzy,  ułatwiają dokonywania płatności, w obecnej pandemicznej sytuacji umożliwiają pracę zdalną. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której zostalibyśmy „odcięci” od tego źródła informacji.

Jednak Internet to również przestrzeń pełna zagrożeń, o których powinniśmy wiedzieć. Codziennie każdy z nas może stać się ofiarą cyberataku. Stąd też konieczność poszerzenia wiedzy na ten temat.

W dniach 21.02-25.02.2022r. w ramach innowacji pedagogicznej „ Poznaj fascynujący świat prawa” uczniowie kl. 1 Te i 3eT uczestniczyli w lekcji online przedstawiającej problem cyberbezpieczeństwa prowadzonej przez eksperta bankowości, wolontariusza projektu BAKCYL i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

W trakcie zajęć zostały omówione następujące zagadnienia:

  • Bezpieczeństwo na portalach społecznościowych.
  • Budowanie i zarządzanie hasłami.
  • Bezpieczne korzystanie z urządzeń mobilnych.
  • Bezpieczna bankowość elektroniczna.

Korzystając z dobrodziejstwa dostępu do nowych technologii, do Internetu, należy zawsze pamiętać o słowach Stanisława Lema, wybitnego polskiego pisarza literatury science fiction: „Żyjemy w świecie, w którym jest za mało rozumu, a za dużo informacji”.