Nasza szkoła wśród najlepszych techników budowlanych w kraju! Zawody Okręgowe XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Nasza szkoła wśród najlepszych techników budowlanych w kraju!  Zawody Okręgowe XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W dniu 5 marca 2021 r. w Nysie, w Zespole Szkół Technicznych odbyły się zawody okręgowe XXXV Edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do zawodów zostało zakwalifikowanych  51 uczniów z 10 szkół – techników budowlanych –  województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. W dniu 6 kwietnia w Opolskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa odbyło się uroczyste podsumowanie Zawodów Okręgowych i wręczenie nagród. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie uzyskali zarówno indywidualnie jak i drużynowo świetny wynik. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał osiągnął Oliwer Rum z klasy 4aT zajmując trzecie miejsce uzyskując jednocześnie prawo udziału w finale centralnym zaplanowanym na 7 – 9 kwietnia w Opolu. Podobnie, kwalifikację do finału  centralnego uzyskał Michał Smykla z klasy 3aT zajmując 7 miejsce. Dzięki bardzo dobrym wynikom wszystkich naszych reprezentantom w rankingu szkół nasza szkoła została sklasyfikowana na 2 miejscu.

Dyplomy i nagrody wręczali: Przewodniczący Okręgowej Rady Opolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa – dr hab inż. Adam Rak, Prodziekan Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej i  jednocześnie Wiceprzewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych prof. dr hab. inż. Andrzej Marynowicz oraz Pełnomocnik Komitetu Głównego OWiUB Antoni Czarny.

Miejsca naszych pozostałych reprezentantów:

  • Michał Toczek  (kl. 3aT)     – 13,
  • Wiktoria Dowhań (kl. 3aT)  – 14,
  • Julianna Madej  (kl. 3aT)    – 17,
  • Tobiasz Kowaś  (kl. 4aT)    – 17.

Łącznie w kraju, w 12 Okręgach Olimpiady wzięło udział 659 uczniów z 150 szkół kształcących w zawodzie technik budownictwa. Do finału centralnego zakwalifikowano najlepszych 90 uczniów z 37 szkół.

Opiekun uczniów mgr inż. Zbigniew Romik.