„Przyłapani na czytaniu” – konkurs fotograficzny

„Przyłapani na czytaniu” – konkurs fotograficzny

Biblioteka szkolna w Zespole Szkół nr 1 ogłasza konkurs fotograficzny “Przyłapani na czytaniu”. Konkurs kierowany jest do uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Tematem ocenianych fotografii jest czytanie, a dokładniej osoba „przyłapana” na czytaniu. Fotografie należy przesłać w wersji elektronicznej (w plikach JPEG) na adres: i.truty@zs1.edu.pl. Termin nadsyłania prac: 10.10.2020 r.Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 13.10.2020 r. „Przyłapani na czytaniu” to polska edycja programu „Get Caught Reading” – kampanii prowadzonej w wielu krajach Unii Europejskiej. Jej zadaniem jest promowanie książek i czytelnictwa poprzez ogólnie dostępne media. Głównym pomysłodawcą programu jest Włoska Federacja Wydawców (Associazione Italiana Editori), w Polsce partnerem programu jest Polska Izba Książki. Kampania, do tej pory znana i popularna w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, przyjmuje założenie, że czytanie to przyjemność. Jej celem jest nakłonienie coraz szerszej rzeszy ludzi do częstszego sięgania po książkę. Projekt wspierają znane osobistości ze świata kultury, filmu i mediów. Przyłapani na czytaniu to także europejska inicjatywa, która chce promować czytelnictwo. Zasadą przyświecającą pomysłodawcom jest zwrócenie uwagi na zabawną stronę czytania.