Ptaki, domowe pogotowie i cosplay – baśniowy świat Justyny

Ptaki, domowe pogotowie i cosplay – baśniowy świat Justyny

Kolekcjonerstwo, cosplay, sztuki walki: judo, karate, boks, szermierka i leśne wyprawy to największe pasje Justyny Kaszuby. Pasji ma wiele, bo jest osobą ciekawą świata. Godzinami mogłaby opowiadać o różnorodności swojej kolekcji. Justyna posiada pióra różnych ptaków: orła przedniego, bociana, czapli siwej, mewy, rybitwy, pawia czy sójki. W swoich zbiorach ma nabłonek dzioba sroki złodziejki, skorupkę jaja czapli, czaszkę kawki, wylinkę węża, konika polnego, mleczny kieł lisa, łuskę żółwia czy raka jeziornego. Interesuje się również geologią, ornitologią, światem zwierząt i roślin.

Od najmłodszych lat Justyna przynosiła do domu zranione, pokaleczone zwierzęta i pomagała im dojść do siebie. Jej domowe małe zoo to sześć szczurów domowych, królik miniaturka, pies mieszaniec, żółw i gawron ze zwichniętym skrzydłem. Marzy, by w przyszłości zostać weterynarzem lub ornitologiem, by założyć ośrodek rehabilitacji dla dzikich zwierząt, zwłaszcza ptaków.

Do pasji Justyny należy także malarstwo, majsterkowanie i pisarstwo. Artystka uwielbia pracować z różnymi technikami i materiałami, jej płótnem bywa koszulka lub ściana. Próbuje pisać.

Justyna lubi wcielać się w postacie z anime, mangi, horroru lub książki. Zabawę z innymi cospleyerami uważa za niezwykłą przygodę i często wspomina swój pierwszy występ na konwencie w przebraniu Jeffa The Killera. Lubi malować twarze, śledzi trendy w makijażu. Chce skoczyć ze spadochronem, pływać z rekinami i delfinami, jeździć konno i mieć ścigacza kawasaki… Taki jest świat Justyny!