Udział logistyków w Lotniskowych Targach Zawodoznawczych

Udział logistyków w Lotniskowych Targach Zawodoznawczych

Dnia 22.03.2022r. (wtorek), w godz. 8:00 – 14:00 w formie transmisji live (on-line) odbędą się w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport Lotniskowe Targi Zawodoznawcze. W targach udział biorą klasy logistyczne naszej szkoły.

Informacje:

Tylko pilot i stewardessa są pracownikami lotniska? Nic bardziej mylnego. Na lotnisku znajdziemy kilkadziesiąt innych pasjonujących zawodów! Podczas ubiegłorocznych Targów zrealizowanych „na żywo” ze studia TV w Kraków Airport zaprezentowanych zostało blisko 30 zawodów lotniskowych  – zarówno pracowników lotniska, jak również agentów handlingowych, linii lotniczych oraz służb państwowych – a sama  transmisja zgromadziła około 40 tysięcy odbiorców.

Udział w targach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Nasi prelegenci zaprezentują swoje miejsca pracy oraz przybliżą zakres obowiązków na pełnionych stanowiskach. Będzie również możliwość zadawania im pytań, na które odpowiedzi zostaną udzielone po Targach.

Zdajemy sobie sprawę, że obecnie większość zajęć jest prowadzona w formie stacjonarnej, jednak tylko dzięki transmisji on-line  jesteśmy w stanie pokazać jej uczestnikom pracę w części operacyjnej lotniska. Jest to jedyna okazja w Polsce, aby spotkać w jednym czasie przedstawicieli wielu jednostek pełniących obowiązki na lotnisku: związanych z funkcjonowaniem lotniska, ścieżką pasażera, ścieżką bagażu oraz obsługą statku powietrznego.

Dodatkowo, specjalnie na 3 edycję Lotniskowych Targów Zawodoznawczych przygotowane będą  dedykowane uczniom szkół podstawowych oraz szkół średnich karty pracy w języku polskim i ukraińskim, dostępne na stronie internetowej targów. Odpowiedzi na zadania zawarte w kartach pracy Uczniowie znajdą oglądając transmisję. Dla uczestników Targów odbędzie się również konkurs z nagrodami.

Pełna transmisja dostępna będzie tylko w dniu wydarzenia na naszym profilu na Facebooku (Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport – Strona główna | Facebook) oraz na YouTube (KRKAirport – YouTube).  Na Facebooku dostępne jest już wydarzenie „3. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze”. Gorąco zachęcamy do dołączania, aby być na bieżąco z aktualnymi informacjami. Link do wydarzenia będzie dostępny również na stronie: www.krakowairport.pl/targi. Tam też można zapoznać się ze szczegółowym harmonogramem oraz krótkimi opisami rozmówców.