Zwiedzanie Berlina w ramach projektu Erasmus+

Zwiedzanie Berlina w ramach projektu Erasmus+

„Na początku tego tygodnia uczestnicy projektu „Staże zagraniczne drogą do międzynarodowych kwalifikacji zawodowych” wybrali się na wycieczkę do stolicy Niemiec – Berlina. Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus+  – „Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego”.

Wspólnie z opiekunkami uczniowie odwiedzili takie miejsca jak: Brama Brandenburska, Bundestag, Muzeum Terroru, zobaczyli Mur Berliński i Muzeum Muru Berlińskiego, Pomnik Holocaustu, Potzdamer Platz, Aleksander Platz. Była to ogromna lekcja historii.
Następnego dnia – we wtorek – zwiedzili Muzeum Science Center Spectrum – jest to muzeum techniki. Przywieźli stamtąd niezapomniane wrażenia i kilka zdjęć