Standard Blog

1 września – czas do szkoły!

Rozpoczynamy dziś w Budowlance nowy rok szkolny 2020/2021. I chociaż z powodu zaostrzonych rygorów sanitarnych wspólne spotkania zostały ograniczone do najpilniejszych, mogliśmy dziś po prawie półrocznej przerwie znowu zobaczyć się w murach Naszej Szkoły.

Narodowe czytanie Balladyny

Narodowe Czytanie – organizowane od lat pod patronatem prezydenta RP w 2020 r. odbyło się w sobotę 5 września. Jako lekturę prezydent Andrzej Duda wybrał tym razem „Balladynę” Juliusza Słowackiego, zwracając uwagę m.in. na „uniwersalne przesłanie tego utworu, który obnaża ludzkie słabości i wady, a zarazem opowiada się po stronie zgody, porozumienia i ukazuje zwycięstwo dobra nad złem”.

Nigdy więcej wojny

„Człowiek człowiekowi zgotował ten los” ~Zofia Nałkowska 1 września 1939 roku III Rzesza napadła na ziemie polskie, a 17 września 1939 roku, w ramach układu sojuszniczego, zaatakował nasz kraj Związek Radziecki.