Otrzęsiny klas pierwszych

Dnia 19.10 w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Tradycyjnie przygotowali je dla swoich młodszych kolegów uczniowie klas drugich. Wzorem lat ubiegłych każdy zespół klasowy musiał wcześniej przygotować krótki filmik o sobie oraz transparent prezentujący klasę.

Wojewódzki dzień szefa kuchni

Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych  w ZS nr 1 biorą udział w WOJEWÓDZKIM DNIU SZEFA KUCHNI. Kucharz to jeden z niewielu zawodów, których nie będzie w stanie zastąpić sztuczna inteligencja. Dobry kucharz musi mieć przede wszystkim fantastyczny smak, który pozwala mu kreować niepowtarzalne kompozycje smakowe. Nic zatem dziwnego, że od kilku lat popularność tej profesji rośnie.

Klasa 4cT brała udział w wycieczce przedmiotowej z biologii

W poniedziałek 18.10.2021r. uczniowie klasy 4cT uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej z biologii odwiedzając wystawę BODY WORLDS z cyklu VITAL, dotyczącą anatomii człowieka autorstwa wynalazcy plastynacji prof. Gunthera von Hagens. Na wystawie zobaczyliśmy ponad 150 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał, które przedstawiały potencjał ludzkiego ciała w ruchu, jego anatomiczną formę oraz złożoność funkcji.

IV Opolski Bieg Belfra

Dnia 16 października odbył się IV Opolski Bieg Belfra w Grodkowie. Nasi nauczyciele wychowania fizycznego wzięli udział w konkurencji nordic walking na dystansie 5 km. Po raz kolejny wykazali się niesamowitą walecznością i hartem ducha, który zaowocował sukcesami na podium.

Zaproszenie do udziału w Erasmusie

Zapraszamy uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharzy do udziału w projekcie „Staże zagraniczne drogą do międzynarodowych kwalifikacji zawodowych” w ramach programu Erasmus+, w akcji KA122-VET- Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego.

Zmiana rozmiaru czcionki