Wielkie czytanie w "Budowlance"

8 czerwca w naszej szkole po raz kolejny biliśmy rekord wspólnego czytania, uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Impreza zorganizowana przez bibliotekę szkolną we współpracy z Samorządem Uczniowskim odbyła się o godz. 10.00 na boisku szkolnym przy pięknej słonecznej pogodzie. Uczestniczyło w niej około 300 osób. Każdy miał książkę. Wydarzenie czytelnicze uatrakcyjniły  wypowiedzi chętnych nauczycieli i uczniów o swoich ulubionych lekturach. Do czytania zachęcała również Pani Dyrektor Urszula Więcek, stwierdzając, że dla niej czytanie jest magią. Zapraszała wszystkich do uczestnictwa w tej magii.

W trakcie akcji nastąpiło również podsumowanie facebookowego konkursu fotograficznego "Przyłapani na czytaniu". Zwycięskie uczennice: Kasia Dzialik, Maja Kałuża i Madzia Marek, wszystkie z klasy 1 eT, otrzymały nagrody książkowe. Jednocześnie miło mi poinformować, że jedno z wysłanych z naszej szkoły zdjęć zostało wyróżnione w podobnym konkursie zorganizowanym przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji. Podsumowanie konkursu odbyło się w sobotę 9 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w Opolu w ramach NOCY BIBLIOTEK. Uczestniczyła w nim p. Izabela Truty – nauczyciel bibliotekarz.

 

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich