Szanowni Rodzice

Znaleźliśmy  się wszyscy w bardzo wyjątkowej sytuacji. Jest to trudny czas zarówno dla rodziców, uczniów i nauczycieli,.  Musimy wszyscy wykazać się odpowiedzialnością, systematycznością, samokontrolą i umiejętnościami samokształcenia.

Dlatego też powinniście Państwo wiedzieć, jak pomóc zorganizować swoim dzieciom warunki do nauki w domu, jak je motywować i wspierać do systematycznego uczenia się poza szkołą, a także jak zadbać o ich bezpieczeństwo w sieci.

• Zadbać o przestrzeń/miejsce do nauki.
  • Pomóc w ustaleniu planu odrabiania lekcji z uwzględnieniem przerw.
  • Nie wymagajmy od młodzieży spędzania na nauce tylu godzin, ile w danym dniu mieliby w szkole – nie sprzyjają temu ani obecna sytuacja ani miejsce – w domu istnieje wiele czynników, które będą ucznia rozpraszać.
  • Próbujcie Państwo pytać, czego aktualnie się uczą i porozmawiajcie o bezpieczeństwie
    w Internecie.
  • Pozwólcie (w granicach zdrowego rozsądku) kontaktować się z rówieśnikami
    za pomocą telefonu i innych urządzeń komunikacyjnych. Ważne, aby podtrzymywali  kontakty, wzajemnie się wspierali.
  • Państwo również pamiętajcie, aby rozmawiać ze swoimi dziećmi okazując im wsparcie
    i zrozumienie, jednocześnie szanując ich potrzeby autonomii, kompetencji i relacji rówieśniczych.

Przydatne strony dotyczące bezpieczeństwa w sieci:

Informacje dot. bezpieczeństwa danych w sieci są dostępne na stronie Urzędu Ochrony Danych Osobowych, zachęcamy do korzystania.
– link do informacji

Niebezpieczne zachowania w sieci :

Pedagog  i  psycholog szkolny są dostępne do Państwa dyspozycji w każdej sytuacji wymagającej wsparcia psychologicznego uczniów.

Z pedagogiem i psychologiem szkolnym  możecie się Państwo kontaktować za pośrednictwem dziennika elektronicznego oraz poprzez wychowawców klas.

Pedagog szkolny: Krystyna Tyka

Psycholog  szkolny: Gabriela Loch