Nowe możliwości dla zawodów budowlanych w naszej szkole!

W dniach 30-31 maja 2016 r. P. Dyr. Urszula Więcek uczestniczyła w konferencji, podczas której zostały omówione warunki przystąpienia do programu „Kreatywna Szkoła Dekoral”, zorganizowanej przez Akademię Techniczną PPG Deco. Nasza szkoła została zaproszona do programu jako jedna z 20 szkół z całej Polski.

Wpłynęłą na to wcześniejsza współpraca z firmą, jak i również sukcesy uczniów w Turnieju „Złota Kielnia” , Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych” oraz wysokie wyniki zdawalności egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Firma PPG Deco obejmie patronatem klasy/zawody budowlanetakie jak technik budownictwa,  monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz-tynkarz. Firma PPG Deco w ramach programu „Kreatywna Szkoła Dekoral” zamierza zapewnić uczniom i nauczycielom przedmiotów zawodowych budowlanych nieodpłatną możliwość poszerzenia kwalifikacji w ramach szkoleń praktycznych oraz teoretycznych  z zakresu aplikacji materiałów dekoracyjnych i budowlanych.  Szkolenia te będą prowadzone przez wykwalifikowanych Trenerów Akademii.

Program szkoleniowy obejmie :

1. Szkolenia dla uczniów

Pierwszy rok współpracy

• Emulsyjne farby wewnętrzne-rodzaje, prawidłowe stosowanie,
    • Tapety z włókna szklanego-zasady prawidłowego stosowania,
    • Kolor w budownictwie- zasady doboru kolorów do wnętrz
    • Techniki dekoracyjne—praktyczne ćwiczenia w dekoracji ścian,

Drugi rok współpracy

• Kryteria doboru powłok elewacyjnych- zasady prawidłowego stosowania
  • Nowoczesne systemy dociepleń ETICS

Trzeci rok współpracy

• Wyroby do ochrony drewna-zasady prawidłowego stosowania
  • Inne tematy szkoleń do uzgodnienia pomiędzy stronami

Powyższe tematy realizowane będą zgodnie z 3 –letnim cyklicznym planem współpracy.

1. Szkolenia dla nauczycieli
  • systemy wykończenia wnętrz
  • elewacje i systemy ociepleń

Szkolenia realizowane będą cyklicznie w każdym roku współpracy.

Akademia Techniczna PPG Deco w ramach programu zobowiązuje się przeprowadzić nie tylko szkolenia, ale również zapewnić materiały niezbędne do ich przeprowadzenia.

Patronat PPG Deco zapewni podniesienie kwalifikacji, co da przewagę konkurencyjną na rynku pracy.