Nowe możliwości dla zawodów budowlanych w naszej szkole!

W dniach 30-31 maja 2016 r. P. Dyr. Urszula Więcek uczestniczyła w konferencji, podczas której zostały omówione warunki przystąpienia do programu „Kreatywna Szkoła Dekoral”, zorganizowanej przez Akademię Techniczną PPG Deco. Nasza szkoła została zaproszona do programu jako jedna z 20 szkół z całej Polski.

Wpłynęłą na to wcześniejsza współpraca z firmą, jak i również sukcesy uczniów w Turnieju „Złota Kielnia” , Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych” oraz wysokie wyniki zdawalności egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Firma PPG Deco obejmie patronatem klasy/zawody budowlanetakie jak technik budownictwa,  monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz-tynkarz. Firma PPG Deco w ramach programu „Kreatywna Szkoła Dekoral” zamierza zapewnić uczniom i nauczycielom przedmiotów zawodowych budowlanych nieodpłatną możliwość poszerzenia kwalifikacji w ramach szkoleń praktycznych oraz teoretycznych  z zakresu aplikacji materiałów dekoracyjnych i budowlanych.  Szkolenia te będą prowadzone przez wykwalifikowanych Trenerów Akademii.

Program szkoleniowy obejmie :

 1. Szkolenia dla uczniów

Pierwszy rok współpracy

  • Emulsyjne farby wewnętrzne-rodzaje, prawidłowe stosowanie,
  • Tapety z włókna szklanego-zasady prawidłowego stosowania,
  • Kolor w budownictwie- zasady doboru kolorów do wnętrz
  • Techniki dekoracyjne—praktyczne ćwiczenia w dekoracji ścian,

Drugi rok współpracy

 • Kryteria doboru powłok elewacyjnych- zasady prawidłowego stosowania
 • Nowoczesne systemy dociepleń ETICS

Trzeci rok współpracy

 • Wyroby do ochrony drewna-zasady prawidłowego stosowania
 • Inne tematy szkoleń do uzgodnienia pomiędzy stronami

 Powyższe tematy realizowane będą zgodnie z 3 –letnim cyklicznym planem współpracy.

 1. Szkolenia dla nauczycieli
 • systemy wykończenia wnętrz
 • elewacje i systemy ociepleń

Szkolenia realizowane będą cyklicznie w każdym roku współpracy.

Akademia Techniczna PPG Deco w ramach programu zobowiązuje się przeprowadzić nie tylko szkolenia, ale również zapewnić materiały niezbędne do ich przeprowadzenia.

Patronat PPG Deco zapewni podniesienie kwalifikacji, co da przewagę konkurencyjną na rynku pracy.

 

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich