Szkolenie barmańskie OHP w Kędzierzynie-Koźlu

30 listopada odbyło się szkolenie barmańskie dla gastronomicznej grupy uczestników OHP w Kędzierzynie-Koźlu. Na kursie barmańskim młodzież nauczyła się jak organizować pracę na barze, dbać o własny wizerunek, dobrać odpowiednie szkło, łączyć alkohole, wykonywać drinki zgodnie z przepisami i dobrym smakiem, dekorować i prezentować drinki, obsługiwać gości i zarządzać barem. Profesjonalny barman to skarb dla pubu. Tak samo, jak barista dla kawiarni i sommelier dla restauracji. Barman to kunszt i wyczucie, to umiejętność sporządzenia oszałamiających drinków zarówno pod względem wizualnym jak i smakowym. Nasza młodzież czynnie uczestniczyła w szkoleniu oraz wyniosła z niego wiele tajników sztuki barmańskiej czym będą mogli się poszczycić wybierając tą formę kształcenia w kolejnych latach. Szkolenie barmańskie zapewniło młodzieży hufcowej w Kędzierzynie-Koźlu pozyskanie dodatkowych kwalifikacji i umiejętności, które dadzą naszym uczestnikom większe możliwości i na pewno zostaną przez nich wykorzystane w dalszym życiu.

Maria Strache