KOMUNIKAT !

18 maja 2020 r.

Szanowni Państwo!

Znowelizowane przepisy rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-191 umożliwiają:

- od 18 maja 2020 r., organizowanie  na terenie szkoły zajęć rewalidacyjnych  dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,

- również od 18 maja br. realizowane są na terenie szkoły dyżury psychologa szkolnego (czwartki i piątki od 1 –14) oraz pedagoga (wtorki 12 -15)

- od 25 maja br. będą mogły ruszyć konsultacje szkolne dla absolwentów, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu maturalnego.

- od 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas będą mieli możliwość korzystania
z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia.

Powyższe zajęcia muszą być organizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z wytycznymi GIS, MZ i MEN.

W załączeniu rekomendacje GIS, MZ i MEN.

dyrektor szkoły

Urszula Więcek

Konsultacje w szkole – wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół

Rekomendacje dotyczące organizacji zajęć rewalidacyjnych, rewalidacyjno-wychowawczych i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka