Murarz-tynkarz (BS1)

Wraz z dynamicznym budownictwa, istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na roboty murarskie zarówno w nowo budowanych inwestycjach jak i przy remontach budynków. Murarz-tynkarz zajmuje się wznoszeniem ścian z cegieł, kamieni, elementów betonowych, gipsowych, ceramicznych i innych materiałów budowlanych. Oprócz ścian może wykonywać także schody, filary czy stropy, układać na ścianach okładziny, wykuwać otwory oraz samodzielne sporządzać zaprawy murarskie i tynkarskie. Ponadto może wykonywać prace remontowe i rozbiórkowe. Wykonuje także tynki w budynkach i innych budowlach z różnych rodzajów zapraw. Roboty murarsko - tynkarskie prowadzi  przy wykorzystaniu podstawowych narzędzi murarskich jak i zaawansowanych maszyn budowlanych.

Absolwent tego kierunku może być zatrudniony na stanowiskach murarsko-tynkarskich w małych i średnich firmach budowlanych, w rzemieślniczych warsztatach remontowo-budowlanych oraz w firmach budowlanych wykonujących roboty wykończeniowe. Może również prowadzić własną działalność gospodarczą.

Murarze – tynkarze są niezbędni przy pracach związanych z murowaniem ścian oraz tynkowaniem na każdym etapie budowy od fundamentów po wykonanie kominów.

Osoba zamierzająca wykonywać ten zawód musi przyzwyczaić się do częstych zmian miejsca pobytu (jest to uzależnione od miejsca nowej budowy), wykonywania swoich zadań przy niesprzyjającej pogodzie i na dużych wysokościach, dlatego też kandydat na murarza-tynkarza nie powinien cierpieć na lęk wysokości.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich