Dnia 23 kwietnia, w słoneczną– wbrew zapowiedziom meteorologów – sobotę  odbył się I Bieg po Zdrowie organizowany przez naszą szkołę.

Na starcie stanęło ok. 200 osób – dzieci i dorosłych, którzy przyjechali do naszego miasta między innymi z Częstochowy, Gliwic oraz Rybnika. Oczywiście największą grupę startujących byli mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego. Rano w zawodach brały udział dzieci. Bieg główny na dystansie 5 km. rozpoczął się o godz. 12.00.  Wygrał  go Rałał Kołodziej, II miejsce zajął Rafał Gonsior, a III Sebastian Laskowski. Wśród kobiet I miejsce zajęła Elżbieta Lewicka, II miejsce Dominika Sobotka, a III Iwona Kurc. W kategorii Nordic Walking zwyciężyli Leszek Mielcarek i Stanisława Zyznawska – Sitko.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez Starostwo Powiatowe oraz świeżo upieczoną przez naszych uczniów drożdżówkę. Najlepszym wręczono dyplomy, puchary oraz upominki ufundowane przez INFINITI FITNESS oraz Salę Zabaw Arcadię.

Uczniowie o szkole: