Od dnia 8 czerwca przez tydzień w Kędzierzynie-Koźlu przebywała grupa  partnerów zagranicznych projektu Agropuzzle 2 realizowanego przez Zespół Szkół nr 1.  Po kwietniowej wizycie uczniów Budowlanki w portugalskiej miejscowości Covilha odwiedzili nas przedstawiciele instytucji partnerskich z Czech, Słowacji, Rumunii i Portugalii. Spotkanie projektowe rozpoczęło się od poniedziałkowego spotkania ze Starostą Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Panią Małgorzatą Tudaj. Nasi goście mieli możliwość spotkania z przedstawicielem  organu prowadzącego szkołę.

Podczas tygodniowego pobytu pokazaliśmy uczestnikom spotkania wiele ciekawych miejsc związanych z tematyką projektu. Byliśmy na łowisku pstrąga w Moszczance, gdzie młodzież miała okazję poznać tajniki hodowli ryb w ramach prowadzonego tam gospodarstwa agroturystycznego. Uczestnicy odwiedzili także eko gospodarstwo Pana Marcina Luksa w Borzysławicach. Wizyta pokazała wszystkim ja  w skuteczny sposób produkować żywność bez użycia szkodliwych środków ochrony roślin czy sztucznych nawozów.
W Radziejowie mieliśmy okazję poznać tajniki uprawy szparagów, a w firmie "Kania i synowie " w Pawłowiczkach zapoznano wszystkich z technologią produkcji podłoża pod uprawę pieczarek. Podczas wizyty w opolskich Bierkowicach uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć jak wyglądała architektura wsi opolskiej przed wielu laty.
W szkole przygotowaliśmy dla naszych gości kulinarne warsztaty, których motywem przewodnim był tzw. produkt lokalny. Uczestnicy spotkania zjedli typowy obiad śląski.
Upalna aura oraz przyjacielska atmosfera sprawiły, że nasi goście bardzo zadowoleni powrócili do swoich krajów. Następne spotkanie projektowe dopiero wczesną wiosną przyszłego roku w Bukareszcie.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich