"Od kucharza do technologa żywności"

29 marca 2017 uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie -Koźlu wyjechali na wycieczkę przedmiotową do Politechniki Opolskiej do katedry technologii żywności i żywienia człowieka. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie z dietetyki, z wykorzystania ciekłego azotu w chłodnictwie oraz warsztatach kulinarnych. Wizyta na uczelni była okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną politechniki. Absolwenci technikum żywienia i usług gastronomicznych mogą kontynuować naukę na kierunku technologia żywności i żywienie człowieka oraz innych kierunkach oferowanych przez Politechnikę Opolską.

Wymiana polsko - niemiecka

W dniach 27.03.2017 - 31.03.2017  uczniowie z  ZS nr 1 przebywali w powiecie Hohenlohe w Kűnzelsau w ramach wymiany polsko - niemieckiej. Opiekę nad nami sprawowały panie: Ewelina Kowaś, Kornelia Stiler oraz Anna Księżyk.

Wojewódzka Konferencja dla nauczycieli Wychowania Fizycznego

Tematem konferencji, która odbyła się 03 kwietnia 2017r. był „ Badminton na lekcjach wychowania fizycznego”. W konferencji uczestniczyli nauczyciele powiatów: brzeskiego, strzelecko – opolskiego, krapkowickiego, kędzierzyńsko – kozielskiego i prudnickiego. Celem konferencji było zmotywowanie nauczycieli do urozmaicenia zajęć wychowania fizycznego poprzez wykorzystywanie gry w Badmintona.

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich