W poniedziałek (29.01) zakończyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym drużynowym. Mecze drużynowe tenisa stołowego, polegają na rozegraniu z każdą drużyną dwóch meczów singlowych oraz meczu deblowego. Jeśli po tych 3 meczach, wynik brzmi 3:0 to mecz się kończy, jeśli natomiast 2:1, potrzebne są kolejne mecze singlowe, aż jedna z drużyn uzyska 3 pkt.

W kategorii dziewcząt  zgłosiły się Zs nr 3 ze Sławięcic, LO I z Koźla oraz drużyna Naszej "Budowlanki" w składzie Magdalena Marek i Katarzyna Biegun. Mecz w rywalizacji drużynowej  W pierwszym meczu nieznacznie lepsze od naszych zawodniczek okazała się drużyna LO I, która wygrała mecz 3:2. W drugim meczu Zs nr 3 przegrała z LOI 3:1, w ostatnim meczu nasza Budowlanka po wyrównanym meczu ograła ZS nr 3 w stosunku 3:2. Dziewczyny zajęły 2 miejsce, ale awansowały do Finału Wojewódzkiego ze względu na rezygnację LO I z tego przywileju. Równolegle z dziewczynami rywalizowali chłopcy. Rafał Bażowski i Michał Cież rozprawili się z reprezentacjami ZS nr 3, LO II i ZSTiO z Azot w stosunki 3:1. Zajmując pierwsze miejsce będą także reprezentowali Naszą Szkołę na Mistrzostwach Województwa w Nysie 8 marca. Warto zaznaczyć, że Magda Marek oraz Michał Cież nie przegrali żadnej gry pojedynczej.

Gratuluję!

Uczniowie o szkole:

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich