W piątek 9 marca odbył się Finał Mistrzostw Województwa w tenisie stołowym drużynowym. W zawodach, które odbyły się w Nysie nasza szkoła jako jedyna reprezentowała nasz powiat. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy wygrali Mistrzostwa Powiatu.

Drużyna dziewcząt w składzie Magda Marek, Kasia Biegun i Kasia Wyżgoł wywalczyła 6 miejsce. Dziewczyny w grupie walczyły z reprezentacjami Opola i Dobrzenia Wielkiego, z którymi przegrały 1:3. Wygraną natomiast zakończył się mecz z Prudnikiem 3:1. Dzięki temu zwycięstwu nasza "Budowlanka" wystąpiła w meczu o piąte miejsce. Niestety po zaciętym boju z LO II z Brzegu nasze dziewczyny uległy 2:3. Brawa należą się każdej z nich, ale zwłaszcza liderce naszego zespołu Madzi Marek, za rok liczymy na więcej!

Drużyna chłopców rozegrała 5 wyrównanych meczów. Michał Cież i Rafał Bażowski w rozgrywkach grupowych wygrali 3:2 z ZS Ponadgimnazjalnych nr 1 w Praszce oraz ZS Budowlanych w Brzegu. W ostatnim pojedynku grupowym po raz pierwszy tego dnia Michał musiał uznać wyższość przeciwnika w grze pojedynczej, grę podwójną nasi chłopcy także przegrali ze szkołą z Opola. Zajmując 2 miejsce w grupie w półfinale trafili na Kluczbork, zwycięzców drugiej grupy. Pomimo walki nasi chłopcy przegrali 2:3. Pozostała więc walka o 3 miejsce z Zespołem Szkół Elektrycznych z Opola. W szeregach przeciwników byli dwaj zawodnicy drugoligowi. Nasi chłopcy walczyli dzielnie, jednak zmęczenie dało znać o sobie i ostatecznie ulegli 1:3.

Trzeba przyznać, że turniej był długi i wymagający bardzo dobrej kondycji.  Rozpoczął się on o 10:00, my ostatni mecz graliśmy o godzinie 15:00. Z powodu że nasze mecze często kończyły się dopiero w 4 lub 5 pojedynkach Michał i Rafał grali bez przerwy!  Michał najbardziej odczuł trudy turnieju gdyż dwa razy łapały go skurcze i niestety nie był w stanie rozegrać ostatniego meczu singlowego. Chłopcy ostatecznie wywalczyli 4 miejsce. Do podium zabrakło nie wiele. Liczymy na Was w przyszłym roku!

Głowa do góry! Już 27 marca z Michałem i Madzią jedziemy walczyć na Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w tenisie stołowym, także do Nysy.
 

opiekun Zbyszek Duchnowicz

Uczniowie o szkole:

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich