PORANEK LITERACKI W BIBLIOTECE

Dnia 21 października odbył się „Poranek Literacki”, dotyczący Juliana Tuwima i jego twórczości. Montaż literacko – informacyjny przedstawili uczniowie kl. 4 lT. 

FRASZKA O SZKOLE

Konkurs na fraszkę o szkole, organizowany przez bibliotekę szkolną wraz z polonistkami, został rozstrzygnięty. Wygrała Michalina Majnusz – uczennica klasy 3 lT. Oto tekst fraszki, która zwyciężyła w konkursie:

DZIEŃ KOBIET W BIBLIOTECE

"Kobieta jest zaproszeniem do szczęścia"

Ta myśl francuskiego poety była motywem przewodnim spotkania zorganizowanego w bibliotece szkolnej, z okazji Dnia Kobiet. Wśród zaproszonych gości (uczniowie klas 2aT, 1j i 3lT) szukaliśmy mężczyzny, posiadającego największą wiedzę na temat kobiet. W tym celu przeprowadzony był konkurs, którego laureatami zostali:

Konkurs

U W A G A !!!
Biblioteka szkolna we wspópracy z polonistami ogłasza KONKURS NA HASŁO PROPAGUJĄCE SZKOŁĘ oraz FRASZKĘ O SZKOLE.

Prace (zwięzłe i dowcipne) należy oddawać do p. Izabeli Truty (biblioteka szkolna) do 28 lutego. Najciekawszy pomysł zostanie nagrodzony !!!

"Kup książkę pod choinkę"

Zastanawiasz się co kupić bliskim pod choinkę?! Kup książkę! W grudniu biblioteka szkolna organizuje kiermasz świąteczny. Można kupić książkę dla każdego i niedrogo.

10 grudnia uczniowie klasy IV aT wyszli z książkami na korytarz szkolny, gdzie urządzili kiermasz. Oprócz sprzedaży książek  rozdawali oni zakładki oraz zachęcali do odwiedzenia  biblioteki.

ZAPRASZAMY!


Miesiąc bibliotek szkolnych

Uwaga !

Z okazji międzynarodowego miesiąca bibliotek szkolnych serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki.
Czekają na was niespodzianki.

Zwróćcie zaległe książki do końca października, a unikniecie kary!

Zapraszamy!

O bibliotece

Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich

ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

Biblioteka czynna

Poniedziałek

730-1400

Wtorek

730-1400

Środa

730-1500

Czwartek

700-1400

Piątek

730-1330

 

 

 

 

 

Pracownicy biblioteki:
mgr Elżbieta Koterwa-Hryniewiecka
mgr Izabela Truty

Biblioteka szkolna służy uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły oraz rodzicom. Obok głównej funkcji - gromadzenia, opracowywania, udostępniania zbiorów i wszechstronnej informacji-biblioteka organizuje konkursy, wystawki i kiermasze książek. Współuczestniczy w organizowaniu imprez kulturalnych w szkole. Biblioteka  posiada dostęp do Internetu (łącze stałe) - stanowi centrum multimedialne naszej szkoły.

Zapraszamy!

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do IODO:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich