25 maja w środę na „naszym” boisku Orlik przy ul. Skarbowej odbył się Finał Mistrzostw Województwa w piłce nożnej dziewcząt.

W turnieju wzięły udział: Zespół Szkół Mechanicznych z Głubczyc, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Dobrodzienia, Zespół Szkół Ogólnokształcących z Nysy oraz nasz Zespół Szkół nr 1 z Kędzierzyna-Koźla.

W trakcie turnieju faworyzowane zawodniczki z Nysy ograły zespół z Głubczyc 5:0 oraz Dobrodzienia 4:0. Na co nasze dziewczyny odpowiadały  skromnymi, ale pewnymi  zwycięstwami po 1:0. :)  

I oto mecz nr 5 pomiędzy Nysą a  naszą „Budowlanką” okazał się meczem o złoty medal. Początek spotkania należał do Nysy, bowiem już w 1 minucie zawodniczki tej drużyny strzeliły bramkę wykorzystując brak koncentracji naszych. Gdy sytuacja na boisku nieco się wyrównała, wystarczyła chwila nieuwagi i drugą bramkę straciła nasza Budowlanka. Wydawało się, że emocje już opadły i nic nie jest w stanie wydrzeć zwycięstwa drużynie z Nysy. Nic bardziej mylnego, po zmianie stron, do kontrofensywy ruszyła nasza drużyna, po przepięknym strzale z rzutu wolnego Ani Suchanek i szybko strzelonej drugiej bramce na tablicy wyników widniał remis 2:2. Jednak niestety zmęczenie i zbyt powolny powrót do obrony ze strony naszej drużyny został wykorzystany przez Nysę, gdy to po szybkim wykonaniu rzutu z autu piłka wpadła do bramki. Nasze dziewczyny walczyły dzielnie, strzelały na potęgę (piłka raz trafiła w słupek i raz w poprzeczkę) jednak ostatecznie nie wpadła do bramki, a Nysa sprytnie wyprowadziła kontratak i ustaliła wynik meczu na 4:2. Po bardzo zaciętym meczu po złoto sięgnęła drużyna z Nysy. Nasze zawodniczki cieszyły się ze srebrnych medali, na które w pełni zasłużyły, brawo dziewczyny! Po wielkich emocjach, w meczu nr 6 zawodniczki z Dobrodzienia ograły Głubczyce w meczu o brązowy medal.

Oto wyniki:

  1. mecz: ZSM Głubczyce           0:5      ZSO Nysa
  2. mecz: ZS nr 1 K- Koźle         1:0      ZSP Dobrodzień
  3. mecz: ZSO Nysa                     4:0      ZSP Dobrodzień
  4. mecz: ZSM Głubczyce          0:1      ZS nr 1 K- Koźle
  5. mecz: ZSO Nysa                     4:2      ZS nr 1 K-Kożle
  6. mecz: ZSP Dobrodzień          2:1     ZSM Głubczyce

Skład drużyny „Budowlanki”: Ania Biegai, Edyta Bieńkowska, Magda Chromik, Kasia Czartoryska, Ewelina Dworaczek, Emilia Frai, Magda Franecka, Oliwia Magoń, Kasia Petryszyn, Ania Suchanek i Dominika Świstek. Trenerzy  H. Sadowski  i D. Łoś oraz asystenci  Z. Kubala i Z. Duchnowicz J

Dziękujemy za wielką pomoc w organizacji imprezy:p. Marcinowi Zaczkowi, obsłudze Orlika, Koordynatorowi Sportu Szkolnego p. Zbigniewowi Urychowi oraz  wiernemu klubowi kibica UKS Budowlanka Band. :)

Życzymy także dużo zdrowia trenerowi Henrykowi Sadowskiemu.

Uczniowie o szkole:

Kontakt z nami:

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich
ul. Skarbowa 2
47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel. (77) 4825950
fax. (77) 4825950

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media społecznościowe:

 

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich